Foldin Katlanır Hangar Kapısı

Tork Door

Folding Hangar Kapısı

Katlanır hangar kapısı nedir?

Katlanır kapılar, yay sistemi olmadan asma kanatlardan oluşan, yüksek rüzgar yüküne dayanabilen otomatik kapı sistemleri dir. Katlanır kapılar Hangar kapıları, diğer hangar kapılarına göre bir çok avantaj sunmaktadır.

  1. Uzun Ömürlüdür.
  2. Kanatları yüksek rüzgar yüküne dayanıklıdır.
  3. Arıza verme ihtimali çok düşüktür.
  4. Diğer kapılara göre daha hızlı açılır.
  5. Çok geniş (30 mt x 10 mt gibi )alanlarda bile kullanılablir. 
Play Video

Resim Galerisi

Katlanır Hangar Kapısı Karkas Aksamı 10x10cm (projeye göre değişir) çelik profillerden  imal edilmiş olmalıdır.Profil et kalınlığı 3 mm (projeye göre değişir) olmalıdır. Modüler yapıda olup, hasar gören panel ve parçalar değiştirilebilir özelliktedir. Menteşelerle birbirine bağlanmış kanat çerçeveleri, yana kayma ve istasyon bölgesinde katlanarak toplanma yapısına uygun açılma hareketi yapabilecek özellikte olmalıdır. Kapı kanatları, 1KN/m2 Rüzgar Mukavemet hesabına uygun olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Bina Kolonu ile Kapı Kanadı arasındaki ve Kanatlar Arasındaki İzolasyon sistemi ile hava sızdırmazlığı sağlayıcı alüminyum profiller üzerine geçirilmiş contalarla oluşturulmalıdır.

Üst Ray Mekanizması
Katlanır Hangar Kapısı Üst Ray Sistemi, menteşelerle birbirine bağlanmış kanatlar için yana kayma ve istasyon bölgesinde katlanarak toplanma hareketi sağlayıcı özelliktedir. Ray Sistemi taşıyıcı ve yönlendirici kanallara sahip, çarpma ve diğer basınç etkileri sonucu kanatların raydan çıkmasını engelleyici yapıdadır. Tekerlek sistemi modüler yapıda olup, kolay değiştirilebilmektedir.

Alt Ray Mekanizması
Katlanır Hangar Kapısı Alt Ray Sistemi;

Kapı kanatlarının kayma ve katlanma hareketini sağlayıcı kanal sistemine sahiptir.Kanallar zeminde taşkınlık oluşturmamakta ve üzerinden geçen araçlar için sarsıntı yaratmamakta dır. Kanal içerisinde Su Tahliye Gideri oluşturulmuş olup, kanal temizliği uygulanabilir özelliktedir.Kanal içerisinde hareket eden tekerlek sistemi modüler yapıda olup kolay değiştirilebilir özelliktedir.

Katlanır Hangar Kapısı Kaplama Panelleri;       

40mm kalınlığında yüksek yoğunluklu poliüretan köpük ile doldurulmuş 2 adet galvanize çelik levhadan oluşmaktadır.Modüler yapıya sahip ve kolay uygulanabilir – değiştirilebilir özelliktedir. Panel dolgu maddeleri Ekolojik Standartlara uygun olup CFC içermemektedir.Panellerin birleşim yerlerinde gizli izolasyon contaları bulunmakta ve hava sızdırmazlığı sağlamaktadır.

Personel Kapısı

Katlanır Hangar Kapısı üzerinde, projesi doğrultusunda uygun ölçülerde personel kapısı olabilmektedir.

Aydınlatma Pencereleri

Katlanır Hangar Kapısı üzerinde, projesi doğrultusunda uygun ölçülerde aydınlatma pencereleri olabilmektedir. Pencereler ısı yalıtımlı Akrilik, İzolasyonlu, Cam olarak imal edilmektedir.

Motor Sistemi

Katlanır sistemde imal edilecek olan kapının kanatlarını harekete geçirecek ve açıldığında son noktada durduracak olan Motor Sistemi Limit Korumalı ve Çalışma Zaman Korumalıdır. Verilecek bir puls’ta kapının tamamının açılabilmesi özelliğine sahiptir. Motor sistemi ve buna bağlı hareket iletici sistem 380-400VAC ile çalışmaktadır. Kapının açılmave kapanma Hızı  12Mt./Dk.-15Mt./Dk.olabilmektedir.

Manuel açılımlar için,  motor üzerinde Manuel’e Alma sistemi bulunmakta, elektrik kesintilerinde veya ihtiyaç duyulduğunda kapı bu sistem ile manuel açılabilmektedir. Sistemde Emniyet Fotoseli Güvenlik Seti bulunmakta, kapının kapanma anında kanatlar arasında bir cisim bulunduğunda kapanma hareketi sona ermektedir.

About

You may also like...

Comments are closed.