blog

Otomatik Döner Kapı
Otomatik döner kapı en az 2400 milimetre, en fazla 5092 milimetre çapında olabilmektedir. İsteğe göre 3 veya 4 kanatlardan oluşan veya vitrin uygulamalı olan otomatik döner kapılar yapılabilmektedir. İstenilen RAL ya da eloksal renkli olarak boyanabilmektedir. Bu kapılarda halojen aydınlatmalar bulunmaktadır. Otomatik kapı sistemleri Avrupa standartlarına göre en son teknoloji ürünler kullanılarak üretilmektedir. En son teknoloji ürünleri kullanılarak üretilen bu kapılar arıza verme olasılığı en az olan kapılardandır. Otomatik döner kapıların düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bakım ve onarımları düzenli olarak yapılan kapılar uzun yıllar sorunsuz çalışır, ayrıca bu kapıların bakımları ekonomik olmaktadır.

Otomatik Döner Kapı Teknik Özellikleri

Bu kapıların geçiş yükseklikleri en az 2200 milimetre olmakta en fazla da 2500 milimetreye kadar artabilmektedir. Kanopi yüksekliği ise 300 milimetre olabilmekte iken 800 milimetreye kadar artabilmektedir. Standart bitmiş yükseklikleri ise 2400 milimetredir, 6 milimetre temperli olmaktadır. Elektromekanik kilitleme sistemleri opsiyonel olarak uygulanmaktadır. Otomatik döner kapı 2 adet radardan oluşmaktadır, renk olarak RAL veya eloksal tercih edilir.

Otomatik Döner Kapı Avantajları

Otomatik döner kapı estetik açıdan ve mimari bakımdan gelişmiş yerlerde sıkça tercih edilen ürünlerden birisi olmaktadır. Bu kapılar manuel döner kapı gibi insan gücüyle çalışmamaktadır. Bu döner kapıların giriş bölgeleri ve çıkış bölgelerinde yer alan radarlar sayesinde motor mekanizması ile döndürülen kapılar bulunmaktadır. Yani bu kapılar insan gücü olmadan kendi kendine hareket etmektedir. Otomatik döner kapılar akıllı güvenlik sistemleri ile donatılmış kapılardır bu sebeple geçişler sırasında insanların güvendiğini sağlaması açısından en kullanışlı ve önemli ürünler arasında yer almaktadır. Bu kapı kullanılmış olduğu mekânların enerji tasarrufu yapmasını da sağlaması hususunda yararlı olabilmektedir. Dikey ve yatay olarak bulunan sıkışma sensörleri elektrik kesintisi ile karşılaşıldığı durumda manuel çalışma sistemi döner kapı içerisinde bulunan panik durumlarında kanatların tamamen açılarak kapanması özelliği vardır. Dönüş esnasında ise kapı kanadını itmeyle zorlanması durumu yaşanması halinde duraklamadan devam edebilmesi, engelli bireylerin geçişini kolaylaştırmada rol üstlenir. Otomatik döner kapılar sorunsuz giriş çıkış yapma imkânı sağlamaktadırlar.

PAYLAŞ :