Sürgülü Soğuk Oda Kapısı

MANUEL SOĞUK ODA KAPISI

OTOMATİK SOĞUK ODA KAPISI

Kayar Sürgülü Tip Soğuk oda kapısı

Kapı iki sac arasına 40-42 kg/m³ dansite poliüretan dolgulu yalıtım malzemesi ile panel kalınlıklarına göre üretilmiştir. Kapı kasası iki tip üretilmektedir; bunlar pvc kasa ve istenirse özel alüminyum kasalı olarak üretilmektedir. Panele uyumlu ve isteğe bağlı olarak polyester boyalı, pvc, crni (304 kalite paslanmaz) sac seçenekleri mevcut şekilde kapı yüzeyi üretimi yapılmaktadır. Renkli sac seçenekleri mevcuttur. Kapının kalınlığı normal soğuk depolarda 80-100 mm, donmuş muhafaza depolarında 120 mm ve şok odalarında ise 150 mm’ dir. Kapılarımızda kullanılan tüm aksesuarlar, taşıyıcı raylar, tekerlekler, tutma kolları ve plastik aksamlar uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmektedir. Donmuş muhafaza oda kapılarının kasasında gerektiğinde çok kolay değişen rezistans mevcuttur. Standart ölçülerin yanında isteğe bağlı olarak özel ölçülerde üretim yapılabilmektedir. Panele veya inşai duvara monte edilebilir.

Otomatik Soğuk oda kapısı

Soğuk Odalar, Buzhane kapıları gibi içerisinde belli bir sıcaklıkla sabit olarak uygun depolarda istiflenmesi kritik bir uygulamadır. Depo içinde bulunan gıda malzemeleri gibi sürekli sabit sıcaklıkta saklanması yiyeceklerin tazeliği ve sağlıklı kalabilmesi için önemlidir. Depo içine personel giriş çıkışları sıkça yapılıyor olabilir. Bu durumlarda kapının hızla açılıp personelin depo içinde tüm işini hallettikten sonra ivedilikle kapının kapanması gerekmektedir.

Günümüzde de ülkemizdeki bir çok soğuk odalar genellikle elle kontrol ediliyor, yani herhangi motorize bir sistem haricinde kendi raylı sisteminde insan gücü ile kontrol edilmektedir. Bu durum yüzlerce kilo ağırlığındaki soğuk oda kapısının sadece aç kapa işlemi için bile oldukça zaman ve iş gücü harcanmaktadır.

Soğuk oda kapıları otomatik motorlu hale getirildiği zaman bu iş gücü, zaman kaybı ortadan kaldırılmakla beraber, kapının açılış ve kapanış hızı Otomatik Soğuk Oda Kapısı Sistemi ile 1 metreyi 1 saniye gibi kısa süreye kadar hızda ayarlanarak yiyeceklerin dış ortamdaki sıcaklıktan etkilenmesi en aza indirilmiştir. Bu da istiflenen gıda ürünleri gibi kritik ürünlerin sağlıkla korunması sağlanmıştır.

Soğuk Oda Otomatik Kapı Sistemi Ünitesi ile soğuk oda kapısı;

 • Kapı açılış ve kapanış hız ayarı yapılabilmektedir.
  • Kalkış hızlı veya yavaş, kapanış hızı yavaş veya hızlı gibi.
 • Otomatik kapı sisteminde kontrol kablosuz veya kablolu yapılabilir.
  • RF kumanda ile kablosuz kontrol edilebilir.
  • İpli şalter, buton gibi elemanlar ile forklift üzerinden ipli şalter veya personel kapının başına gelip buton ile de kontrol edebilir.
 • Kapı aç komut ile kapı açıldıktan sonra belli bir süreden sonra otomatik olarak da kapanabilir. Haricen tekrar kapat komutu verilmeden de kapanabilir.

Soğuk oda kapısı otomatik hale getirilip bu hızda kontrol edilirken ayrıca güvenlik özellikleri de üst düzeydedir;

 • Otomatik kapı çalışır durumdayken flaşör, siren gibi uyarıcılar kontrol ünitesine bağlanabilmektedir. Bu sayede kullanıcı kapının hareket halinde olduğunu bu durumda kapıya daha dikkatli yaklaşacağını anlamaktadır.
 • Sesli ve görsel uyarıcıların yanı sıra kapı arasına herhangi cisim girmemesi için fotoseller kullanılmaktadır. Fotoseller her çeşit Otomatik Soğuk oda kapısı kontrol ünitesine girilebilmektedir.
 •  Emniyet fotoseli ile noktasal olarak karşılıklı yerleştirilerek güvenlik sağlanabilmektedir. Ayrıca reflektörlü fotoseller de kullanılabilmektedir. Burada hassas olan nokta Emniyet fotoseli türündeki fotoseller ile insan gibi cisimler algılanabilir, fakat depoya forlift girişleri yapıldığında bir çok noktadan algılanması istendiği durumlarda Boy fotoseli kullanılabilir.
 • Ayrıca Loop dedektörü (kütle metal algılayıcı & otomatik açılma) uygulaması da yapılabilmektedir..

About

You may also like...

Comments are closed.